Miodostytnictwo. Sztuka przerabiania miodu i owoców na napoje – recenzja
Czy może być coś wspanialszego od słodkiego miodu, który ciężką pracą tworzą nasze pszczoły? Oczywiście, że tak — to miód pitny.
Książka „Miodosytnictwo”, autorstwa znakomitego botanika i pszczelarza prof. Teofila Ciesielskiego, jest obowiązkową pozycją dla każdego, kto ma w sobie choć odrobinę pasji związanej ze sztuką tworzenia napitków z miodu czy owoców.

Dzieło, w swej bogatej treści – pomimo upłynięcia ponad 130 lat od pierwszej publikacji — nic nie straciło na wartości, a wręcz archaiczny język nadaje mu uroczej, literackiej patyny.
Prof. Ciesielski lekko prowadzi nas po meandrach przygotowywania trunków z miodu, także z dodatkiem owoców — począwszy od niuansów technicznych, a skończywszy na doskonałych recepturach.


Rozmaitych przepisów jest na tyle dużo, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie; ponadto należy podkreślić, że każdy był dokładnie sprawdzony. Oddajmy głos Autorowi:
Oświadczamy zarazem, że jeżeli który z tych przepisów nie wyda u kogo dobrych rezultatów, to przyczyną tego będzie jedynie złe wykonanie